Sanatyapıyo’ya kaydolmak ve kendi sayfanı oluşturmak ücretsizdir. Hesabını oluşturduktan sonra eserini sanatçı panelinden ekleyebilir ve hemen satışa başlayabilirsin.

Herkes. Evet, yanlış duymadınız. Sanatyapıyo’da herkes eserini sergileyebilir.

Sanatyapıyo’da satış yapma nedenlerinizden önce neden Sanatyapıyo’da bir sanatçı profiline sahip olmalısınız?

Sanatyapıyo, çalışmalarınızı yükleyebileceğiniz ve sergileyebileceğiniz bir yer sunuyor. Doğrudan alıcılarla iletişime geçmeden, alıcılar sanatçı sayfanıza göz atabilir ve beğendikleri sanat eserlerini doğrudan sizden satın alabilir. Gönderim ve ödeme işlemlerinde çözüm ortaklığı ile eserlerinizi kolayca sergileyebilir ve satabilirsiniz

Sanatyapıyo’de sanatçılardan aldığımız komisyon %35 oranındadır.  Eserleriniz evinizden / iş yerinizden UPS Kargo tarafından alınacak ve alıcıya teslim edilecektir.

Örneğin 100 TL’lik bir sanat eseri için %35 komisyon oranını çıkarınca 65 TL net tutar hesabınıza aktarılacaktır.

Sanatyapıyo, sanatla uğraşan insanları bir araya getirmeyi amaçlayan bir platformdur. Şu anda sadece resim, fotoğraf, dijital sanat vb. kategorilere ürün ekleyebilirsiniz. Kategorilerimiz her geçen gün çeşitlenecektir.

Yüklemeniz ekibimiz tarafından kontrol edilip, en geç 48 saat içerisinde size geri dönüş yapılacaktır. Kontrol süreci sonunda eseriniz; satışa uygun bulunabilir, ek bilgi/belge eklenmesi istenilerek yeniden kontrol sürecine alınabilir.

Alıcıya sipariş ulaştıktan ve onayladıktan sonra 7 iş günü içerisinde ilettiğiniz banka hesabına ödeme gerçekleştirilecektir.

Sanatyapıyo’da % 35 komisyon oranı uygulanır. Ne kadar kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, kazancınızı sanat eseri ekleme sayfasında görebilirsiniz.

Sanat yapmak, içten gelen sanatsal deneyimlerle ilgilidir; Satış fiyatlandırma sanatı, malların satın alındığı ve satıldığı dış dünyada neler olup bittiğiyle ilgilenir ve değere birkaç başka faktör tarafından karar verilir.

Başlamak için basit fiyatlandırma stratejimizi takip edin!

Temel fiyatlandırma stratejisi:

Kabul edilebilir bir saatlik ücret belirleyin
Bunu bir sanat eseri yapmak için harcanan saatlerle çarpın
En iyi malzemeler için maliyet eklemek

Örneğin 20 TL saatlik ücret üzerinde anlaştıysanız ve parçanızı yapmak için 5 saat harcadıysanız, bu malzemeler için 25 TL’ye mal oluyor, hesaplamanız şöyle görünecektir:

5 saat x 20 TL saat = 100 TL
Malzeme giderleri = 25 TL
Sanat eseri ücreti = 100 TL + 25 TL = 125 TL

Sanat eserlerini göndermek çok kolay! Bunun için konumuzdan UPS Kargo tarafından eser teslim alınır ve alıcıya teslim edilir.

İade sürecinde kargo bedelinden sanatçı sorumludur.

Sanatçı panosundaki siparişler bölümünden ilgili siparişe ait alıcının adresine erişebilirsiniz.

Sipariş iade edilirse, sanatçı kontrol panelindeki iade menüsünden iade detaylarına erişebilirsiniz. Müşteri, destek biriminde bizimle iletişime geçtiğinde, teslimat ayrıntılarını ileteceğiz.

Bu konuda müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmelisiniz.

Siparişler bölümünden ilgili siparişi seçerek kargo takip bilgilerini girebilirsiniz.

Sanatyapıyo’da satılan eserlerin çoğu orijinal eserdir. Buna ek olarak sınırlı sayıda baskı ibaresi içeren eserler belli bir adette üretilir. İmzalı, Baskı No/Toplam Baskı No içeren özgünlük belgesi ile teslim edilir.

Sanatyapıyo bağımsız bir platformdur, dolayısıyla eserlerinizi başka mecralarda sergileme ve satma konusunda tamamen özgürsünüz.
 
Tek yapmanız gereken, Sanatyapıyo’da satışa çıkarılan eserin satılabilirliği ortadan kalktığı anda sanatçı panelinizden durumunu güncellemektedir.
Eserlerini satışa sunduğumuz sanatçılarımızı tanıtmaya önem veriyoruz! Bunun için çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz.
İnternet üzerinden reklam kampanyaları düzenliyoruz, arama motoru optimizasyonu çalışmalarında bulunuyoruz.
Hedef kitleye özel e-posta bildirimleri yapıyoruz.
Pinterest – Facebook – Instagram gibi sosyal medya araçlarını etkin şekilde kullanıyoruz.
Eserin yaratıcısı olduğunuzu belirlemek için bütün eserlerin imzalı olması gereklidir. Ayrıca, sanatseverler imzalı eser almayı tercih ederler.

Aradığınız cevabı bulamadın mı?

Sol köşedeki sohbet kutusundan bize ulaşın.