Sanatyapıyo, ürün değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açışından alt sınır olarak kabul eder.

Alıcılarımız 7 gün içinde hiç bir gerekçe göstermeden ürün (fotoğraf kategorisinde yer alan eserler hariç) reddetme hakkı dahilinde iade işlemleri yapabilmektedir. İade, teslim edildiği şekilde yapılmalıdır ve keyfi alım ve iadelerin engeli için, iade kargo ücretleri alıcılara aittir.

İade talebinizin kanunen işleme alınma süresi en geç 3 iş günü, geri ödeme süresi ise bunu takiben 10 iş günü içinde olmalıdır. Sanatyapıyo müşteri memnuniyetini ön planda tutarak iade ve geri ödeme işlemini bu sürelerden çok daha kısa bir sürede gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Ayrıca satışa konu olan ürün benzeri olmayan bir sanat eseri olduğundan bu sürelerden daha kısa sürede sitemizde satılabilir durumda olması da başarımız için önemlidir.

İade işlemlerinde en önemli unsur eserin hiçbir şekilde bir tahribata uğramamasıdır. Bunu sağlamak için ilk kontrol mutlaka kargo tesliminde yapılmalıdır. Teslim esnasında paketin bir zarar görmüş olduğu hissedilirse açılmadan iade fişi doldurularak kargo elemanına iadesi gerekmektedir.

Alıcının ödemeyi yapmasını müteakip eserin satış teyidinin verilememesi söz konusu olduğunda Sanatyapıyo paranın iadesini alıcı kredi kartına / banka hesabına en geç 3-10 iş günü içerisinde gerçekleştirecektir.