Proxima

80
*80 CM
Sanatçı: ozlemkeserart
  • Bu eserin esin kaynağı Proxima Centauri isimli bir yıldızdır. Bu yıldız Erboğa takım yıldızı bölgesinde,  güneşten 4,24 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir kırmızı cüce olarak bilinir. Evrenin sonsuzluğu beni hem hayrete düşürüyor hem de heyecan veriyor. Ben her eserimde kendi hikayemi resmediyorum ve umuyorum ki sizler de kendi hikayelerinizi görün.
  •  Eser 80×80×3 cm duble şase 364 gr tuval üzeri akrilik boya olup karışık tekniktir. Kısmi olarak altın varak ve pastel boya kullanılmıştır. Polimer file ile doku çalışması yapılmıştır.
  • Boyama tuval kenarlarında da devam etmekte olup dilerseniz çerçevesiz de kullanabilirsiniz.
  • Resimde ortam ışığına bağlı ton farklılıkları olabilmektedir.
  • Eser tek ve orjinal olup imzalı ve özgünlük belgesi beraberinde gönderilecektir.
Materyal: Kanvas
Çerçeve: Çerçevesiz
Yapım Yılı: 2022
Yapım Yeri: MUĞLA

8,000.00

Satışta

El yapımı & Otantik

ücretsiz Kargo

27 kişi tarafından incelendi.

Size Önerilenler

Ek bilgi
Ağırlık 2 kg
Boyutlar 3 × 80 × 80 cm
Yapım Yeri

MUĞLA

Yapım Yılı

2022

Konu

Tarz

Materyal

Araç

Çerçeve

Yön

İmza

İmzalı

Renk

, , , ,

Eser Orijinallik Durumu

Rozet

Asmaya hazır, En uygun fiyatlı sanatyapıyo'da, Sadece sanatyapıyo'da

Sanatçının Diğer Eserleri

Pelerinli Kadınlar

50*50 CM 2,250.00 Özlem Keser

Van Gogh Tarlası

50*70 CM 2,400.00 Özlem Keser

Gorolya Portalı

80*80 CM 8,000.00 Özlem Keser

Fantastik

50*50 CM 1,250.00 Özlem Keser

Kahire’De Gün Batımı

50*50 CM 1,450.00 Özlem Keser

Derin

50*50 CM 950.00 Özlem Keser

Sanatçı Hakkında

Özlem Keser

BİYOGRAFİ 1975 Yılında Ankara’da doğdum. Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. Resmi ve özel sektördeki mesleki yaşantımdan sonra serbest mimar olarak kariyerime devam etmekteyim. Bununla beraber 2019 yılından itibaren resim çalışmalarımla sanat hayatı içerisinde yeralmaktayım. Ağırlıklı olarak;soyut ve figüratif çalışmaktayım, bunun yanısıra sanatsal mobilya boyamaları da yapmaktayım. Resim çalışmalarıma Muğla'da devam etmekteyim.
SANAT ANLAYIŞI Hayal kurmak hayatımda yaşam dinamiği olmuş en büyük etkenlerden biridir. Kendimi bildim bileli hayal kuruyorum. Özellikle son yıllarda meditasyonun da hayatıma girmesiyle birlikte zihnimde beliren sahneleri resmetmeye karşı büyük bir istek duymaya başladım. Ve nihayet o kırılma noktasını yaşayıp boyalar ve fırçalarla tanıştım. Benim için resim yapmak özgürlük! Fırça elimdeyken renklerle dans ettiğimi, uçtuğumu, bulutlardan sarkan salıncaklarda sallandığımı görüyorum. İmkansızlık ortadan kalkıyor ve ben istediğim her şeye dönüşebiliyorum. Her şeyden öte renklere aşığım; mavi, yeşil, turuncu, mor her bir rengin binlerce tonuyla bazen bir balo salonunda vals yaparken bazen buz pistinde kayıyorum. Kendimi özgürce ifade edebilmenin en harika yolu bu! Ruh halim ne olursa olsun tuvali, boyaları ve fırçaları karşıma alıp o an içimden gelenlere izin vererek fırçayı boyaya daldırıp sonra tuvalde akışına bırakıyorum. Başlarken sonunda ne çıkacağını düşünmüyorum. Fırça darbeleri ve renkler beni yönlendiriyor ve ben baktıkça nereye varmak istediğime karar veriyorum, hiç birşey için kendimi zorlamıyorum. Her anından memnuniyet duyarak yol alıyorum ve bittiğine karar verdiğimde müthiş bir haz alıyorum. Mesleğimin mimarlık olması da aldığım eğitim ve edindiğim tecrübelerle her daim bu süreçte yer alıp bana yol  gösteriyor. Resim sanatı baştan sona heyecan verici bir serüven! Bir çeşit arınma ve meditasyon. Soyut tarzı tercih etmemdeki en büyük etken içimden geçeni kendi lisanım ile anlatabilmek. Yine aynı düşünce ile o esere bakanın lisanına denk düşebilmek. Umuyorum bu muhteşem serüvenin bir yerinde sizlerle de karşılaşırız. Sevgilerimle... KATILDIĞIM SERGİLER "İzdüşümü" adlı karma sergi, 2021, Ödemiş "Sanatta Öykü" online karma çağdaş sanat sergisi, 2022 "Empathizing" uluslararası karma sergisi, 2022, Varna "Renklerin Ahengi" karma sergi, 2022, Ödemiş "Rainbow" karma sergi, 2022, Bodrum "Emotion" karma sergi, 2022, Nişantaşı

Sanatçıya Soru sor

8,000.00

Sanatçı: ozlemkeserart
Kategoriler: Etiketler:

Satışta