Özgürlük 3, 100*70

“Özgürlük” adını verdiğim bu seriyi Jean Paul Sartre’nin özgürlük kuramından ilham alarak oluşturdum. Linol ve yüksek baskı sanatı tekniklerini kullanarak ve sonrasında suluboya, akrilik ve mürekkep ile harmanlayarak yaptığım resimlerimde özgürce uçan veya hareket eden bireyler kendi hür seçimleriyle hep bir eylem içerisindedirler. Bireyler kendi kendilerini gerçekleştirdikleri edimleri sayesinde yaşarlar, bu edimler sırasında figürlerim tek başlarına değil her zaman birbirlerine bağlı olarak hareket ederler, etmek zorunda kalırlar.

Descartes’in cogito’su yani “Düşünüyorum, öyleyse varım!” sözüyle dolaysızca kendini kavrayan insan, aynı zamanda başkalarını da bulmuş, kavramış oluyor; başkalarını da kendi varoluşunun nedeni, koşulu olarak görüyor. Anlıyor ki başkaları kendini zeki, kötü, kıskanç saymayınca gerçekten zeki, kötü, kıskanç olamıyor; ama sayınca da sahiden öyle oluyor. Yani kendisiyle ilgili bir gerçeğe varması için başkalarından geçmesi gerekiyor. Demek ki ‘başkası’ hem varoluşumun hem de kendimi bilişim için gerekli.

İşte bu öznelerarası evren içindedir ki insan kendinin ve başkalarının ne olduğunu anlar ve insan ortaya değerler koyduğunu bir kez anladı mı artık tek bir şey dileyebilir: bu da bütün değerlere temel teşkil eden “özgürlük”tür. Ama özgürlüğü isteyince, onun tümüyle başkalarının özgürlüğüne, başkalarının özgürlüğününse bizimkine bağlı olduğunu anlarız. Kendi özgürlüğümle birlikte başkalarının da özgürlüğünü istemek zorunda kalırım. Başkalarının özgürlüğünü gözetmezsem kendi özgürlüğümü de gözetemem. (Jean paul Sartre)

Sanatçı: AYŞE KIRAN
2021, İstanbul

3,500.00

Stokta yok

Detaylar
Boyutlar 70 × 100 cm
Dikey Uzunluk

Yatay Uzunluk

Çerçeve

Sanatçı Hakkında
Sanatçı: AYŞE KIRAN
1979 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 1999-2003 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2004 – 2018 yılları arasında bankacılık sektöründe çalıştı, bankada üst düzey yöneticilik de yaptıktan sonra, çocukluktan beri hayalini kurduğu işi yapmak için 2018 yılında finans sektöründeki kariyerine son verdi ve bundan sonraki hayatını sadece resim yaparak geçirmek amacıyla Kadıköy’de kendi resim atölyesini açtı. Şu an Işık Üniversitesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmakta olup üniversite yıllarında ve çalışma hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışında resim üzerine birçok eğitim aldı. 1999-2003 arasında karakalem, desen, yağlıboya eğitimi aldı. 2017 yılında Roma’da İtalyan hiperrealist sanatçı Emanuele Dascanio’nun Roma Le Muse’deki hiperrealism art class kurslarına katıldı. Ardından 2018 yılında Torino’da yaşayan dünyaca ünlü ressam Silvio Porzionato atölyesinde çalışmalar yaptıktan sonra 2020 yılında Işık Üniversitesi’nde başladığı Resim Yüksek Lisans eğitimine halen devam etmektedir. Profesyonel olarak Türkiye’nin farklı illerinde bulunan çeşitli sanat galeriyle çalışmakta olup, birçok sergi ve organizasyonlara katılmıştır.
Sanatçının Diğer Eserleri

Özgürlük 6, 50*70

3,000.00 Ayşe Kıran

Özgürlük 4, 70*50

3,000.00 Ayşe Kıran

Özgürlük 2 , 70*100

3,500.00 Ayşe Kıran

Özgürlük 1, 70*50

3,500.00 Ayşe Kıran

Sıkça Sorulan Sorular

Ekim 2021’den bu yana servis veren sanatyapıyo bugün 3000’den fazla sanatçıya ve 6000’e yakın esere ev sahipliği yapıyor. Herkesin dahil olduğu, daha çok üreten, daha çok paylaşan bir sanat ekosistemi için var gücümüzle çalışıyoruz. Hikayemizi bu linkten okuyabilirsin.

sanatyapıyo’da sergilenen eserlerin tamamı el yapımıdır. Sanatçı imzalı özgünlük belgesi ile paketlenir ve adresinize kargolanır.

sanatyapıyo’da kargo ücretsizdir. Satın aldıktan sonra 2-3 iş günü içerisinde sanatçılar eseri paketleyip kargoya vermektedir. Herhangi bir durumda canlı destekten ekibimize ulaşabilirsin.

Eser paketlenmesi sanatçı tarafından yapılmaktadır. Sanatçılar eserlerini özenle paketlemektedir. Eseri paketlerken balonlu naylon, karton ve kraft kağıt gibi materyallerle eseri sıkıca paketlemektedirler. Eser evinize sağlamca ulaşacaktır. :)

Daha önce paketlenenler

Sanatçıya Soru sor

Kullanıcı Yorumları

148 yorumda 4.94 puan ortalaması

Orijinal bir tablom var!
Deniz A.
Read More
Yui'yi gördüğümüzde, evimiz ve enerjimiz için çok uygun olduğunu fark ettik. Tam beklediğimiz gibi iyi paketlenmiş bir şekilde teslim edildi.
Beklediğimden çok daha şık
Semih Y.
Read More
Satın alma ve nakliye süreci çok tatmin ediciydi. Tablonun bana herhangi bir aşınma veya bozulma olmadan ulaşması da memnuniyet vericiydi, tam olarak sanatyapıyo'da gösterildiği gibi teslim edildi.
Kusursuz hizmet, hızlı teslimat
Buse Y.
Read More
Cemre'nin işlerini çok seviyoruz, son derece yalın ve enerjisi çok güzel. Kusursuz hizmet, hızlı teslimat ve çok iyi paketlenmiş.
Hızlı Teslimat!
Kemal Can T.
Read More
Sanatyapıyo'dan kesinlikle tekrardan eser satın alırdım. Aralarından seçim yapabilecekleri geniş bir sanat eserleri seçkisi var. Kullanımı çok kolay, keşfetmesi eğlenceli. Yelda'ya özel teşekkürler.
Özel bir hediye oldu
Gülsenaz Ç.
Read More
Arkadaşıma hediye olarak almıştım, tüm süreçten çok memnun kaldım.
Duru ve Güzel
Özgür T.
Read More
Eserleri beğendim ve sağlıklı bir şekilde elime ulaştı. Teslimat oldukça hızlıydı.
Enerjisi harika!
Can Doğukan T.
Read More
Tilda'nın enerjisi harika. Fotoğraflarda durduğundan çok daha etkileyici gözüküyor. Sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Gülnihan'ın takipçisi olacağım :). Teslimat da oldukça hızlıydı.
Beni yansıtıyor.
İlayda S.
Read More
Evimin ilk “tam anlamıyla beni yansıtan” parçası. Evime hoş geldi. :)
Gerçek bir yağlı boya tablo almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Tarkan A.
Read More
Gerçek bir yağlı boya tabloya sahip olmanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Baştan sona harika bir deneyim oldu. Gülnihan’ı takip etmeye devam edeceğim.
Ofisime renk kattı
Selin K.
Read More
Ofisime renk kattı. Tüm sipariş ve kargo süreçleri de çok hızlıydı. Memnun kaldığım bir alışveriş oldu.
Previous
Next

İlgili Eserler

Son Görüntülenen Eserler