isimsiz 4, 60*85

Dustin Van Vechel’den çalışılmış bir resim .

Sanatçı: AYTAÇ DUTKİN
2021 izmir

2,500.00

Stokta

Kategoriler: Etiketler: , , , ,
Detaylar
Ağırlık 1 kg
Boyutlar 2 × 65 × 85 cm
Araç

Materyal

Konu

Tarz

Renk

, , , , , , , , , , ,

Çerçeve

Yön

Dikey Uzunluk

Yatay Uzunluk

Sanatçı Hakkında
Sanatçı: AYTAÇ DUTKİN
Aytaç Dutkin kimdir? 1987 İzmir Doğumluyum, 7 yıldır evliyim, Çanakkale 18 mart üniv. Arkeoloji bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 yıldır bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Yaklaşık 3 yıldır amatör olarak resim sanatıyla ilgileniyorm. Arkeoloji ile ilgileniyorum, Fotoğrafçılık, müzik ve doğa aktivitelerini severim .

Aytaç Bey,

* Sanata başlama serüveninizden biraz bahseder misiniz? Çocukluğumda resim yapmayı çok sevdiğimi hatırlıyorum, ilkolulda ortaokulda resim yapmayı çok severdim, öğretmenim tarafından fark edildi ve birçok kez resim yarışmalarına gittik birlikte, birkaç birincilik ve çok kez mansiyon ödülleriyle döndüm bu yarışmalardan. Lisenin ardından tabi resimden kopma oldu, sınavlara hazırlanma, üniversiteye hazırlık ardından hayata atılma telaşı sonucunda bir daha elime fırça alamadım . Virüsün ortaya çıkmasının benim hep aklımda olan resim yapmaya tekrar başlama isteğine vesile olacağını tahmin etmezdim ancak işler çığrından çıktı ve virüs Türkiye'ye de ulaştı , bunun neticesi olarak biz de eşimle çok uzun süreler evden hiç çıkmadık. evden çalışma düzenine geçmek ve sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte nihayet uzun zaman aklımda olan şeyi yapma fırsatım olmuştu .

*İyi bir sanat eserinin olmazsa olması nedir?

İyi bir sanat eseri herkese göre değişebilen bir kavram olduğu için bence bu kişisel olarak karar verilmesi gereken bir konu. Bence İyi bir sanat eserinin olmazsa olmazı onu yapan sanatçının resmi tamamladığına ve istediğini tamamen tuvale akrtardığına inanmasıdır. *Türkiye’de değil de başka bir yerde sanatçı olmayı hiç istediniz mi? Tabiki istedim, çünkü ülkemizde nedense bu resim konusu diğer ülkelere göre daha farklı bir düzende gibi geldi. Burda genelde yaptığım resmi gören bir kişi " malzemeler kaça mal oldu? " şekilnde yaklaşıyorlar. Yani maliyet hesabı yapıp sattığım fiyata göre kâr marjını hesaplamaya çalışıyorlar. Verilen emek, uzun saatler süren çalışma kısmı sanki değersizmiş gibi bir durum oluşuyor. * Eserlerinizin markalaştığı, isim yapmış bir sanatçı olmayı nasıl değerlendirirsiniz? Bir sanatçının eserlerinin markalaşması için öncelikle tarzının ve resim tavrının oturması gerekiyor diye düşünüyorum. Ben şu anda gözüme hoş gelen ve eğlenerek öğreneceğim şekilde çalışmalar yaptığım için bana çok uzak bir durum ama zaman neler gösterir kimse bilemez. Ben de tüm gün resim yapabileceğim bir hayatı çok isterdim ancak bunun için tabiki ekonomik özgürlük gerekiyor. Amatör olarak bile Resim yapan herkesin kafasının bir ucunda isim yapmış ünlü bir ressam olma hayalinin oldğuna eminim açıkçası . *Sizce en çok hangi teknikte yapılan eserler tercih ediliyor? Resim satma düşüncesiyle resim yapmadığım için bu konun üzerine hiç eğilmedim açıkçası. Şu anda bilemiyorum ancak siz de bilirsiniz yaklaşık 15-20 yıl önce her evin salonunda mutlaka güzel büyük bir yağlıboya manzara tablosu olurdu .. Artık bunları gittiğim hiçbir evde göremiyorum. Neyin tercih ediliğini bilmiyorm ama artık bunların terih edilmediği ortada . Genelde yeni evli çiftler kendi evlilik fotoğraflarını dev boyutta kanvas baskı yaptırıp salonlarına onları asıyorlar :)

*Şu tekniğin ustasıyım dediğiniz bir resim tekniği var mı?

Ben Akrilik boya ile başlayıp yağlıboyaya geçtim, 1 yılda şunu öğrendim, her resimde yeni bir şeyler öğreniyorum, usta olmak için daha çok çalışmak ve öğrenmek gerekiyor ancak usta ressamların dahi görüşlerini izlediğimde onlarn da halen öğrendiklerini söylediklerini okuyorum . Sanıyorum resim konusunda öğrenmenin sonu yok. Usta değilim ancak yağlıboyada usta olmak isterim. *Pandemi süreci eser satışlarınızı etkiledi mi? Ben tekrar resim yapmaya pandemi süreciyle başladım, ilk resim satışımı da pandemi sürecinde yapım o yüzden beni bu pandemi süreci çok güzel etkiledi diyebilirim :) Resim yapan diğer arkadaşlarla görüştüğümde satışların ve sanata olan ilgilinin azaldığını söylüyorlar, sergilerin de iptal edilmesi çok büyük bi etken oldu mutlaka. umarım en kısa zamanda bu süreci tamamen atlatıp daha mutlu ve sağlıklı bir dünyaya kavuşabiliriz .
Sanatçının Diğer Eserleri

isimsiz, 65*85

4,500.00 Aytac Dutkin

isimsiz, 70*50

10,000.00 Aytac Dutkin

isimsiz, 13*25

1,500.00 Aytac Dutkin

Andromeda, 38*40

1,500.00 Aytac Dutkin

İsimsiz, 32*32

1,500.00 Aytac Dutkin

isimsiz, 33*81

3,500.00 Aytac Dutkin

Sıkça Sorulan Sorular

Ekim 2021’den bu yana servis veren sanatyapıyo bugün 3000’den fazla sanatçıya ve 6000’e yakın esere ev sahipliği yapıyor. Herkesin dahil olduğu, daha çok üreten, daha çok paylaşan bir sanat ekosistemi için var gücümüzle çalışıyoruz. Hikayemizi bu linkten okuyabilirsin.

sanatyapıyo’da sergilenen eserlerin tamamı el yapımıdır. Sanatçı imzalı özgünlük belgesi ile paketlenir ve adresinize kargolanır.

sanatyapıyo’da kargo ücretsizdir. Satın aldıktan sonra 2-3 iş günü içerisinde sanatçılar eseri paketleyip kargoya vermektedir. Herhangi bir durumda canlı destekten ekibimize ulaşabilirsin.

Eser paketlenmesi sanatçı tarafından yapılmaktadır. Sanatçılar eserlerini özenle paketlemektedir. Eseri paketlerken balonlu naylon, karton ve kraft kağıt gibi materyallerle eseri sıkıca paketlemektedirler. Eser evinize sağlamca ulaşacaktır. :)

Daha önce paketlenenler

Sanatçıya Soru sor

Kullanıcı Yorumları

148 yorumda 4.94 puan ortalaması

Orijinal bir tablom var!
Deniz A.
Read More
Yui'yi gördüğümüzde, evimiz ve enerjimiz için çok uygun olduğunu fark ettik. Tam beklediğimiz gibi iyi paketlenmiş bir şekilde teslim edildi.
Beklediğimden çok daha şık
Semih Y.
Read More
Satın alma ve nakliye süreci çok tatmin ediciydi. Tablonun bana herhangi bir aşınma veya bozulma olmadan ulaşması da memnuniyet vericiydi, tam olarak sanatyapıyo'da gösterildiği gibi teslim edildi.
Kusursuz hizmet, hızlı teslimat
Buse Y.
Read More
Cemre'nin işlerini çok seviyoruz, son derece yalın ve enerjisi çok güzel. Kusursuz hizmet, hızlı teslimat ve çok iyi paketlenmiş.
Hızlı Teslimat!
Kemal Can T.
Read More
Sanatyapıyo'dan kesinlikle tekrardan eser satın alırdım. Aralarından seçim yapabilecekleri geniş bir sanat eserleri seçkisi var. Kullanımı çok kolay, keşfetmesi eğlenceli. Yelda'ya özel teşekkürler.
Özel bir hediye oldu
Gülsenaz Ç.
Read More
Arkadaşıma hediye olarak almıştım, tüm süreçten çok memnun kaldım.
Duru ve Güzel
Özgür T.
Read More
Eserleri beğendim ve sağlıklı bir şekilde elime ulaştı. Teslimat oldukça hızlıydı.
Enerjisi harika!
Can Doğukan T.
Read More
Tilda'nın enerjisi harika. Fotoğraflarda durduğundan çok daha etkileyici gözüküyor. Sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Gülnihan'ın takipçisi olacağım :). Teslimat da oldukça hızlıydı.
Beni yansıtıyor.
İlayda S.
Read More
Evimin ilk “tam anlamıyla beni yansıtan” parçası. Evime hoş geldi. :)
Gerçek bir yağlı boya tablo almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Tarkan A.
Read More
Gerçek bir yağlı boya tabloya sahip olmanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Baştan sona harika bir deneyim oldu. Gülnihan’ı takip etmeye devam edeceğim.
Ofisime renk kattı
Selin K.
Read More
Ofisime renk kattı. Tüm sipariş ve kargo süreçleri de çok hızlıydı. Memnun kaldığım bir alışveriş oldu.
Previous
Next

İlgili Eserler

Son Görüntülenen Eserler