İsimsiz, 32*32

Özgün bir çalışma daha

Sanatçı: AYTAÇ DUTKİN
2020,izmir

1,500.00

Stokta

Detaylar
Ağırlık 1 kg
Boyutlar 1 × 32 × 32 cm
Araç

Materyal

Konu

Tarz

Renk

, , , , , , , , , , , , ,

Çerçeve

Yön

Dikey Uzunluk

Yatay Uzunluk

Sanatçı Hakkında
Sanatçı: AYTAÇ DUTKİN
Aytaç Dutkin kimdir? 1987 İzmir Doğumluyum, 7 yıldır evliyim, Çanakkale 18 mart üniv. Arkeoloji bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 yıldır bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Yaklaşık 3 yıldır amatör olarak resim sanatıyla ilgileniyorm. Arkeoloji ile ilgileniyorum, Fotoğrafçılık, müzik ve doğa aktivitelerini severim .

Aytaç Bey,

* Sanata başlama serüveninizden biraz bahseder misiniz? Çocukluğumda resim yapmayı çok sevdiğimi hatırlıyorum, ilkolulda ortaokulda resim yapmayı çok severdim, öğretmenim tarafından fark edildi ve birçok kez resim yarışmalarına gittik birlikte, birkaç birincilik ve çok kez mansiyon ödülleriyle döndüm bu yarışmalardan. Lisenin ardından tabi resimden kopma oldu, sınavlara hazırlanma, üniversiteye hazırlık ardından hayata atılma telaşı sonucunda bir daha elime fırça alamadım . Virüsün ortaya çıkmasının benim hep aklımda olan resim yapmaya tekrar başlama isteğine vesile olacağını tahmin etmezdim ancak işler çığrından çıktı ve virüs Türkiye'ye de ulaştı , bunun neticesi olarak biz de eşimle çok uzun süreler evden hiç çıkmadık. evden çalışma düzenine geçmek ve sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte nihayet uzun zaman aklımda olan şeyi yapma fırsatım olmuştu .

*İyi bir sanat eserinin olmazsa olması nedir?

İyi bir sanat eseri herkese göre değişebilen bir kavram olduğu için bence bu kişisel olarak karar verilmesi gereken bir konu. Bence İyi bir sanat eserinin olmazsa olmazı onu yapan sanatçının resmi tamamladığına ve istediğini tamamen tuvale akrtardığına inanmasıdır. *Türkiye’de değil de başka bir yerde sanatçı olmayı hiç istediniz mi? Tabiki istedim, çünkü ülkemizde nedense bu resim konusu diğer ülkelere göre daha farklı bir düzende gibi geldi. Burda genelde yaptığım resmi gören bir kişi " malzemeler kaça mal oldu? " şekilnde yaklaşıyorlar. Yani maliyet hesabı yapıp sattığım fiyata göre kâr marjını hesaplamaya çalışıyorlar. Verilen emek, uzun saatler süren çalışma kısmı sanki değersizmiş gibi bir durum oluşuyor. * Eserlerinizin markalaştığı, isim yapmış bir sanatçı olmayı nasıl değerlendirirsiniz? Bir sanatçının eserlerinin markalaşması için öncelikle tarzının ve resim tavrının oturması gerekiyor diye düşünüyorum. Ben şu anda gözüme hoş gelen ve eğlenerek öğreneceğim şekilde çalışmalar yaptığım için bana çok uzak bir durum ama zaman neler gösterir kimse bilemez. Ben de tüm gün resim yapabileceğim bir hayatı çok isterdim ancak bunun için tabiki ekonomik özgürlük gerekiyor. Amatör olarak bile Resim yapan herkesin kafasının bir ucunda isim yapmış ünlü bir ressam olma hayalinin oldğuna eminim açıkçası . *Sizce en çok hangi teknikte yapılan eserler tercih ediliyor? Resim satma düşüncesiyle resim yapmadığım için bu konun üzerine hiç eğilmedim açıkçası. Şu anda bilemiyorum ancak siz de bilirsiniz yaklaşık 15-20 yıl önce her evin salonunda mutlaka güzel büyük bir yağlıboya manzara tablosu olurdu .. Artık bunları gittiğim hiçbir evde göremiyorum. Neyin tercih ediliğini bilmiyorm ama artık bunların terih edilmediği ortada . Genelde yeni evli çiftler kendi evlilik fotoğraflarını dev boyutta kanvas baskı yaptırıp salonlarına onları asıyorlar :)

*Şu tekniğin ustasıyım dediğiniz bir resim tekniği var mı?

Ben Akrilik boya ile başlayıp yağlıboyaya geçtim, 1 yılda şunu öğrendim, her resimde yeni bir şeyler öğreniyorum, usta olmak için daha çok çalışmak ve öğrenmek gerekiyor ancak usta ressamların dahi görüşlerini izlediğimde onlarn da halen öğrendiklerini söylediklerini okuyorum . Sanıyorum resim konusunda öğrenmenin sonu yok. Usta değilim ancak yağlıboyada usta olmak isterim. *Pandemi süreci eser satışlarınızı etkiledi mi? Ben tekrar resim yapmaya pandemi süreciyle başladım, ilk resim satışımı da pandemi sürecinde yapım o yüzden beni bu pandemi süreci çok güzel etkiledi diyebilirim :) Resim yapan diğer arkadaşlarla görüştüğümde satışların ve sanata olan ilgilinin azaldığını söylüyorlar, sergilerin de iptal edilmesi çok büyük bi etken oldu mutlaka. umarım en kısa zamanda bu süreci tamamen atlatıp daha mutlu ve sağlıklı bir dünyaya kavuşabiliriz .
Sanatçının Diğer Eserleri

isimsiz, 13*25

1,500.00 Aytac Dutkin

isimsiz 6, 60*70

3,000.00 Aytac Dutkin

isimsiz, 33*81

3,500.00 Aytac Dutkin

isimiz 2, 85*65

10,000.00 Aytac Dutkin

Çengelköy’den kayıklar, 30*38

3,500.00 Aytac Dutkin

fil, 15*15

750.00 Aytac Dutkin

Sıkça Sorulan Sorular

Ekim 2021’den bu yana servis veren sanatyapıyo bugün 3000’den fazla sanatçıya ve 6000’e yakın esere ev sahipliği yapıyor. Herkesin dahil olduğu, daha çok üreten, daha çok paylaşan bir sanat ekosistemi için var gücümüzle çalışıyoruz. Hikayemizi bu linkten okuyabilirsin.

sanatyapıyo’da sergilenen eserlerin tamamı el yapımıdır. Sanatçı imzalı özgünlük belgesi ile paketlenir ve adresinize kargolanır.

sanatyapıyo’da kargo ücretsizdir. Satın aldıktan sonra 2-3 iş günü içerisinde sanatçılar eseri paketleyip kargoya vermektedir. Herhangi bir durumda canlı destekten ekibimize ulaşabilirsin.

Eser paketlenmesi sanatçı tarafından yapılmaktadır. Sanatçılar eserlerini özenle paketlemektedir. Eseri paketlerken balonlu naylon, karton ve kraft kağıt gibi materyallerle eseri sıkıca paketlemektedirler. Eser evinize sağlamca ulaşacaktır. :)

Daha önce paketlenenler

Özel Sipariş

Formu doldurarak sanatçıya özel bir sipariş verebilirsiniz.

Bu formu doldurmanız siparişi verdiğiniz anlamına gelmez. Ekibimiz kısa süre içerisinde iletişime geçecek.

Sanatçıya Soru sor

Kullanıcı Yorumları

Satın alanlar ne düşünüyor?

GOZDE D.
GOZDE D.
5/5

Cok begendim. Emeginize saglik. Yerini buldu

3 gün önce
GOZDE D.
GOZDE D.
5/5

Bayildim. Emeginize saglik. Cok tesekurler

3 gün önce
Sinem Kaplan
Sinem Kaplan
5/5

Sanatçıya nazik yaklaşımı için teşekkür ederim, çalışmalarını takip edeceğim.

4 gün önce
Sinem Kaplan
Sinem Kaplan
5/5

Hakan Bey'e harika eseri, zarif notu ve ayrıca editörlüğünü yaptığı kitabı hediye ettiği için çok çok teşekkür etmek isterim. Her iki eseri de değer veren ellerde olacak :-)

4 gün önce
Sinem Kaplan
Sinem Kaplan
5/5

Güldeniz Hanım'ın çalışmalarını bir süredir takip ediyorum, iki eserini evimde görmek çok keyifli :-) Sanatçıya çok teşekkür ederim.

4 gün önce
Sinem Kaplan
Sinem Kaplan
5/5

Güldeniz Hanım'ın çalışmalarını bir süredir takip ediyorum, iki eserini evimde görmek çok keyifli :-) Sanatçıya çok teşekkür ederim.

4 gün önce
Sinem Kaplan
Sinem Kaplan
5/5

Eser fotoğrafta göründüğünden daha da güzel, yakından incelemek keyifli.. Serra Hanım eser elime ulaşana kadar her aşamada bilgi verdi, kendisine harika eseri ve nazik ilgisi için çok teşekkür ediyorum :-)

4 gün önce
Yonca Dağ
Yonca Dağ
5/5

O kadar sevimli ki, bakarken beni mutlu ediyor. Kendimi çocukluk yıllarımda hissettiriyor. Selin Hanıma çok teşekkür ederim . Bir resim bakanı mutlu ediyorsa mükemmeldir. Hukuk ofisimde problemi olan kişilerin kendilerini mutlu ve hafiflemiş hissetmeleri için asacağım. Sizden ricam bana özgünlük belgesini imzalayarak göndermenizdir. Paketlemeniz özensizdi ancak hiçbir arıza ve sıkıntı olmadan bana ulaştı.

5 gün önce
Neslihan D.
Neslihan D.
5/5

Sevgili Pınar Çakadur'un eline emeğine sağlık. Rozi'yi görür görmez çok sevdim ve hemen aldım. En kısa zamanda evimin en güzel köşesinde sergileyeceğim. Pin.Art'ı takibe devam ediyorum. Daha almak istediklerim var:)

1 hafta önce
Berat
Berat
5/5

Mükemmel, emeğinize sağlık. Çok iyi paketleme

1 hafta önce

Son Görüntülenen Eserler