The Ephesus, 80 x 120

Sanatçı Ayda Art Studio

Araç : Akrilik
Materyal : Kanvas
Yapım Yeri : İzmir
Yapım Yılı : 2020
2 6 174
Ücretsiz Kargo
Vade farksız 3 Taksit
Doğrudan Sanatçıdan
14 Gün İçinde %100 İade
24,130
Satışta

"The Ephesus", 2020, Tuval üzerine akrilik, 120x80 cm

Özgünlük belgesi ile 2 iş günü içerisinde kargolanacaktır. Arkasında imza bulunmaktadır. Çerçevesiz gönderilecektir.

Hayatı hep sonsuz sayıda kitaptan oluşan bir kütüphaneye benzetmişimdir. Bizler sonsuz sayıda kelime ve cümle içeren, bin bir renkten oluşan bir bütünüz. Hayatı anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz. Tanıştığımız her insan, yaptığımız her resim, kurduğumuz her cümle bizim bir parçamız ve bu parçalar birleşip ahenk içinde bizi oluşturuyorlar. Sanatımda da parça-bütün ilişkisini kullanarak kendimi ifade etmeye çalışıyorum. Resmimin geneli parçalardan oluşuyor ve her bir parçayı bütünü oluşturmak için kullanıyorum. Çalışmamı kendimle özleştirip benim hayatımda ağırlıklı olduğunu düşündüğüm pozitif ve sıcak renklere yer vererek, dört farklı resmi çeşitli efektler ile harmanlayıp bir bütün haline getirdim.

İzmir’in Urla ilçesinde doğmuş ve büyümüş biri olarak, Efes Antik Kenti’nin ve Celsus Kütüphanesi’nin yeri benim için her zaman ayrıdır. Bizler her ne kadar büyüsek, ilerlesek ve kendi kütüphanelerimize her gün bir kitap daha eklesek de evin anlamı bizim için hiç değişmez. Bu çalışmamın da sembolik anlamı benim için ev, hayat yani birçok şeyin başlangıcıdır.

Ayrıca 8 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülen Efes Antik Kenti ve içinde yer alan bu kütüphanenin “Amazon” adıyla bilinen kadın savaşçılar tarafından kurulduğuna dair birçok hikâye vardır. Bu anlamda yaratma gibi büyük bir hediye bahşedilen kadının tarihin bu noktasında da tekrar sahneye gelmesi ve içinde hayatın kendisini barındıran bir kütüphane kurması, ayrıca bu kütüphanenin liman kenti olan İzmir’de kurulup birçok denizcinin evi ve kıyısı olması beni derinden etkilemiştir.

Bunlara ek olarak, aynı zamanda Efes’in mitoloji için önemli bir kent olması ve görkemli heykelleri içinde barındırması da bu eserde bana ilham veren bir başka önemli noktadır. Kütüphane ve kitaplara olan ilgim de mitoloji ve sanata olan bakış açımı perçinlemiştir. Her bir paçanın bütünü oluşturması ve bu parçalara gösterdiğiniz özen ile orantılı olarak bütün bir güzellik yakalamanız benim için her zaman büyüleyici bir olgu olmuştur.

Araç Akrilik
Materyal Kanvas
Eser Orijinallik Durumu Özgün
Konu Manzaralar, Mimari ve şehir manzaraları
İmza İmzalı
Çerçeve Çerçevesiz
Tarz Diğer, Figüratif, Fine Art, Geometrik, İzlenimcilik, Modern, Realizm
Renk Açık Yeşil, Bej, Beyaz, Gri, Kahverengi, Kırmızı, Koyu Yeşil, Mavi, Mor, Nude, Pembe, Sarı, Siyah, Turkuaz, Turuncu, Yeşil
Rozet Asmaya hazır
Yapım Yeri İzmir
Yapım Yılı 2020

Eser orijinal mi?
Özgünlük durumunu “Özellikler” sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eseri Sanatyapıyo mu kargolayacak?
Hayır, bütün ürünler sanatçının kendisi tarafından paketlenir ve doğrudan size kargolanır.

Ne kadar süre içerisinde teslim edilir?
Sanatçılarımız ortalama iki iş günü içerisinde paketi kargoya verir. Konumunuza göre ortalama 4 iş günü içerisinde teslimat gerçekleşir.

İade politikası nedir?
14 gün içerisinde ücretsiz iade hakkı bulunur. İade politikamız gereği kişiye özel üretilmiş ürünlerde iade uygulanmaz. İade politikamızı incelemek için tıklayınız.

Sanatçı Konumu İzmir / Türkiye Konak, İzmir, Türkiye

Sanatçı Hakkında

Ayda Art Studio

 4 sanat sever takip ediyor.

Aydanur Gençay, 1999 yılında İzmir'de doğdu. 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünü yedincilik ile kazandı. 2021 yılında bölümünden dördüncülük ile mezun oldu. 2021 yılından bu yana profesyonel olarak sanatını icra etmeye kendi adına kurmuş olduğu Ayda Art Studio'da devam etmekte ve öğrenciler yetiştirmekte

Profil